Menü
Sepetiniz

Bulaşık Yıkama

BULAŞIK YIKAMA

Bulaşık temizleyicisi (tablet bulaşık deterjanı, bulaşık sıvısı veya bulaşık sabunu) bulaşık yıkamada kullanılan bir deterjandır. Genellikle, cilt tahrişi düşük olan yüzey aktif maddelerin yüksek oranda köpük yaratan bir karışımıdır ve esas olarak lavabo veya kasede tabak, bardak, çatal bıçak takımı ve mutfak malzemesi yıkamak için kullanılır. Birincil kullanımının yanı sıra bulaşık yıkama, kabarcık oluşturma, yağdan etkilenen kuşların yıkanması ve temizlenmesi gibi çeşitli gayri resmi uygulamalara da sahiptir. Bulaşık deterjanı (sodyum karbonat) bulaşık yıkamada kullanılır ve sert suya sahip alanlarda kullanılabilir.

Türleri

Bulaşık makineleri için bulaşık deterjanı, kartuş, jel, sıvı, pac, toz ve tablet gibi çeşitli şekillerde üretilip pazarlanmaktadır. Herhangi bir bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, enzim veya durulama yardımcıları içerebilir. Bazı bulaşık yıkama deterjanları, diğerleri arasında boraks, uçucu yağ, okaliptüs yağı ve rendelenmiş kalıp sabunu gibi malzemeler kullanılarak ev yapımı olabilir.

Bulaşık deterjanı farklı koşullar altında çalışmak üzere formüle edilebilir. Bazı durumlarda, uygun şekilde tasarlanmamış olsalar da, soğuk su veya deniz suyuyla birlikte kullanılabilirler.

Bileşenler

Ana madde su; ana aktif maddeler deterjanlardır. Sabunlar yerine deterjanlar kullanılır, çünkü sudaki herhangi bir sertlik ile reaksiyona girmezler ve sabun döküntüsü oluştururlar. Diğer kalınlaşma ve stabilize edici ajanlar vardır. Diğer bileşenler arasında yüzey aktif maddeler, hidrotrop, tuzlar, koruyucu maddeler, kokular ve boyalar bulunabilir. Yüzey aktif maddeler gres ve yapışmış gıda parçacıklarını temizler. Ayrıca köpük sağlayabilirler.

Bazı bulaşık yıkama ürünleri deterjanda fosfat içerir. Fosfat bulaşıkları yıkar, ama aynı zamanda atık sular doğal çevreye geri döndükçe zararlı alg oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle, birçok yerde bir bileşen olarak yasaklandı. Birçok bulaşık sıvısı, tahriş edici veya alerjik kontakt dermatite yol açabilen parfüm içerir.

Birincil kullanımlar

Bulaşık yıkama sıvısı esas olarak kullanılmış bulaşıkları ve sofra takımlarını temizlemek için kullanılır. Deterjan formülü kullanıma (el veya otomatik) göre değişebilir.

Elde bulaşık yıkama, genellikle, bulaşık makinesinin yokluğunda, büyük "temizlenmesi zor" öğeler olduğunda veya tercih edilir. Bazı bulaşık deterjanı ev gümüşlerine, ince cam eşyalara, altın yapraklı, tek kullanımlık plastiklere ve pirinç, bronz, dökme demir, kalay, teneke veya ahşaptan yapılmış her türlü eşyaya, özellikle sıcak suyla ve bulaşık makinesinin hareketiyle birleştiğinde zarar verebilir. Bu gibi nesnelerde bulaşık deterjanı kullanıldığında, el ile yıkanmaları amaçlanır.

El deterjanları, temizlikte birincil rolü oynamak için yüzey aktif maddeler kullanmışlardır. Bulaşık yıkama suyunun azaltılmış yüzey gerilimi ve modern yüzey aktif madde karışımlarının artan çözünürlüğü vardır. Bununla birlikte, çoğu insan aynı zamanda yiyeceklerin tadını etkileyebilecek herhangi bir sabun kalıntısından da kurtulur.

Otomatik bulaşık yıkama, bulaşık makinesi veya başka cihazların kullanımını içerir. Genel olarak rahatlık, sanitasyon veya kişisel tercih yoluyla seçilir. Temizleme, deterjanın yüzey aktif maddelerine daha az bağımlıdır, ancak makinenin sıcak suyuna ve ayrıca deterjanın yapıcılarına, ağartıcısına ve enzimlerine daha fazla bağlıdır. Otomatik bulaşık yıkama deterjanı sürfaktanları genellikle makineyi bozmamak için daha az köpüğe sahiptir.

Bulaşık Makine Deterjanı 23,3 Kg (Provera)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: AFHJQVY7
BULAŞIK MAKİNE DETERJANI 23,3 KG (PROVERA)Endüstriyel tip bulaşık makinelerine takılan dozaj pompası ile kullanılır.Yüzeydeki kirlere nüfus ederek yağ kalıntılarını çözer ve kirlenmeyi geciktirir.Makine parlatıcısı ile birlikte kullanılır.Su sertliğine göre dozaj ayarlanırsa kireç birikimini önler.2..
Bulaşık Makine Kireç Sökücü 5 Kg (Provera)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: ABEFHNW3
BULAŞIK MAKİNE KİREÇ SÖKÜCÜ 5 KG (PROVERA)Sanayi tipi bulaşık makinelerinde oluşan kireç tabakalarını çözer ve otomatik çamaşır makinelerinde suya sertlik veren tuzların çamaşır üzerinde birikmesi sonucu meydana gelen griliğin giderilmesi için özel olarak formülü geliştirilmiştir.Sanayi tipi bulaşık..
Bulaşık Makine Parlatıcısı 20 Kg (Provera)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: AFKLNQUV
BULAŞIK MAKİNE PARLATICISI 20 KG (PROVERA)Bulaşık Makine Parlatıcısı su sertliği giderici maddeler karışımı içerir, köpüklenmeyi önler.Yıkanan bulaşığın durulanma etkinliğini arttırır, leke ve çiziklere neden olmadan bulaşıkların çabuk kurumasını sağlar.Her su sertliğinde etkilidir.Parfümsüzdür, kok..
Elde Bulaşık Yıkama 20 Kg (Provera T)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010609527550
ELDE BULAŞIK YIKAMA 20 KG ( PROVERA T )Elde yıkanan bulaşıklar için özel olarak formüle edilmiştir. Donmuş yağ ve yemek artıklarını, en inatçı kirleri (nişasta, protein gibi) bile kolayca çıkarır. Hoş kokulu, bol köpüklüdür; kolay durulanır ve leke bırakmaz.20 kg fiyatıdır...
Elde Bulaşık Yıkama 5 Kg (Provera)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: AENSTW78
ELDE BULAŞIK YIKAMA  5 KG ( PROVERA )Elde yıkanan bulaşıklar için özel olarak formüle edilmiştir. Donmuş yağ ve yemek artıklarını, en inatçı kirleri (nişasta, protein gibi) bile kolayca çıkarır. Hoş kokulu, bol köpüklüdür; kolay durulanır ve leke bırakmaz.5 kg fiyatıdır...
Elde Bulaşık Yıkama Konsantre 20 Kg (Provera P)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010609527550
ELDE BULAŞIK YIKAMA KONSANTRE 20 KG ( PROVERA P )Elde yıkanan bulaşıklar için özel olarak formüle edilmiştir. Donmuş yağ ve yemek artıklarını, en inatçı kirleri (nişasta, protein gibi) bile kolayca çıkarır. Hoş kokulu, bol köpüklüdür; kolay durulanır ve leke bırakmaz.20 kg fiyatıdır...
Elde Bulaşık Yıkama Konsantre 5 Kg (Provera P)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010626572595
ELDE BULAŞIK YIKAMA KONSANTRE 5 KG ( PROVERA P )Elde yıkanan bulaşıklar için özel olarak formüle edilmiştir. Donmuş yağ ve yemek artıklarını, en inatçı kirleri (nişasta, protein gibi) bile kolayca çıkarır. Hoş kokulu, bol köpüklüdür; kolay durulanır ve leke bırakmaz.5 kg fiyatıdır...
Günlük Yağ Çöz 5 Kg
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010643794772
GÜNLÜK YAĞ ÇÖZ 5 KGGıda sektöründe özellikle ağır kirli açık yüzeylerde alet ve ekipmanlarda,köpüklü temizlik yapabilmek için kullanılır. Zeminler, duvarlar, kesme / parçalama masaları vb. ve diğer üretim ekipmanlarının günlük temizliğinde kullanılır.5 kg fiyatıdır...
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Lütfen çerezler hakkında daha detaylı bilgi almak için Çerez Politikası'nı inceleyiniz.