Menü
Sepetiniz

Yüzey Temizleyiciler

YÜZEY TEMİZLEYİCİLER

Yüzey temizleyici nedir? Genel yüzey temizlik ürünlerinin kullanım alanları nelerdir?

Yüzey temizleyicileri; her türlü yüzey tipi için özel geliştirilen ve yüzeyde biriken kir, leke ve tozları temizlemek için kullanılan malzemelerdir. Bu ürünler sayesinde yapılan temizlik çok fazla yormadan etkin bir şekilde sonuçlanmaktadır. Genel yüzey temizleyici içindeki özel formülleri sayesinde yüzeye zarar vermez. Kullanılan alana göre malzemenin türü değişmektedir. Fayans temizleme için ayrı, mermer ya da taş yer döşemelerini temizleme için ayrı, ahşap yüzeyler için ayrı ürünler kullanılmaktadır. Ancak genelde yüzey temizleyiciler, farklı bir çok yüzeye uygun yüzey temizleyici formülünü kullanmaktadır. Peki normal suyla temizlik yapma ile yüzey temizleyici ile yapma arasındaki fark nedir? Yüzey temizleyici kullanmanın avantajları çok fazladır. Genel yüzey temizleyicileri; yapılan temizlik sonrasında su izi kalmamasını, yüzey üzerinde bir parlaklık oluşmasını ve güzel koku yayılmasını sağlar. Yüzey temizleyiciler genellikle birden çok yüzeye uyumludur. Yüzey temizleyici nerelerde kullanılır diye bakacak olursak; banyo ve tuvalet yüzeylerinde, salon-oda ve koridorların ahşap-parke yüzeylerinde, fayans kaplama yüzeylerde, düz beton yüzeylerde, evinizin ve işyerinizin temizliğinde etkinlikle kullanılabilir.

Yüzey temizliği yaparken nelere dikkat etmeli

Zemini süpürme: İmkan varsa yerdeki tozların ve çöp parçacıklarının elektrik süpürgesi ile önceden süpürülmesi, yapılacak yüzey temizliğinin etkisini artırmaktadır.

Yüzey temizleyici seçimi: Seçtiğiniz temizlik ürünleri güzel kokulu olmalıdır. Ev temizliğini koku ile daha çok hissedersiniz. Kullanacağımız yüzeye uygun ürün olmalıdır. Yüzey temizleyici kullanma talimatına bakılarak kullanılmalıdır. Talimatlarda belirtilen ölçülerde ve yüzeylerde kullanmaya özen gösterilmelidir. Örneğin; laminant parke temizliği yapacaksanız, arap sabunu veya kokulu ahşap temizleyicilerin kullanımı uygundur. Ancak önemli bir kural da zemin ıslak bırakmamaktır. Temizlik sonrası mutlaka kurulanmalıdır. Tercih edilen ürün miktarı kullanım sıklığınıza göre belirlenmelidir. Örneğin çok fazla yüzey temizleyici kullanılan bir işyerine sahipseniz, 5 kg hacimli temizleyiciler daha ekonomik bir çözüm sunmaktadır.

Yer silme suyu hazırlama: Temizlik yapacağınız kovanın içerisine ihtiyacınıza göre hafif sıcak su konulur. Bu su içerisine kullanılmak istenen yüzey temizleyiciden kullanma talimatında belirtilen oranda bir miktar boşaltılır. Yüzeye uygun yüzey temizleyici seçilmelidir. Biraz daha kolay temizlik yapmak, çamaşır suyunun kokusunu her yerde duymak istiyorsanız su içerisine bir miktar çamaşır suyu atılabilir. Bu suyu kullanmak için en uygun temizlik araçları Temizlik Setleridir. Krem tipte olan yüzey temizleyiciler, su içerisine değil direkt yüzey üzerine dökülürler. Sonrasında temizlik paspasları ile üzerinden temizlenmektedir.

Bekleme: Yüzey temizleyicinin 5-10 dakika kadar yüzey üzerinde kalması, sonrasında ise kurulama yapılması daha parlak ve temiz bir yüzey sağlamaktadır. Temizleyici maddenin derine işlemesi için biraz beklemek gerekmektedir. O yüzden, kullandığınız ürün sildiğiniz zeminde biraz kalmalı, ondan sonra durulama veya kurulama yapılmalıdır. O halde yerleri silerken iz kalmaması için yer nasıl silinir diye aklınızdan bir soru geçiyorsa cevabı burada gizli. Suyun iz bırakmaması için içine konulan yüzey temizleyici kadar, sonrasında yapacağınız kurulama işlemi de etkili olacaktır.

Bulaşık Ovma Kremi Mineralli 5 Kg
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010621674607
BULAŞIK OVMA KREMİ MİNERALLİ 5 KGAğır kirleri temizlemek için Bulaşık süngeri veya Bulaşık teli yardımı ile kullanılır.Bulaşık süngeri ve Bulaşık teli için sitemize göz atabilirsiniz.5 kg. fiyatıdır...
Cam Temizleme Maddesi 0,75 Ml.
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010607999915
CAM TEMİZLEME MADDESİ 0,75 ML.Cam temizleme maddesi sprey. Koli içinde 12 adet mevcut 0,75ml camsil mevcuttur. 1 adet fiyatıdır...
Cam ve Parlak Yüzey Temizleyici 5 Kg ( ProVera)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010606099067
CAM VE PARLAK YÜZEY TEMİZLEYİCİ 5 KGCam, masa, kapı, bilgisayar vb. her türlü alanı temizlemek için sprey yardımı ile rahatlıkla kullanılabilir. Alkol katkılı olduğu için iz bırakmadan kurur.Koli= 4 adet 5 kg 5 kg fiyatıdır...
Çamaşır Suyu 20 Kg (Provera P)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010609584515
ÇAMAŞIR SUYU 20 KG ( PROVERA P ) Beyaz tekstil ve çamaşır yıkamalarında ağartıcı ve leke çıkarıcı olarak kullanılabilir. Temizler, hijyen sağlar. Ayrıca kullanılmış bez, mop ve paspasların yıkanmasında güvenle kulanılabilir. Temizler, hijyen sağlar ve tekstili beyazlatır. Tekstil lekelerinin gi..
Çamaşır Suyu 5 Kg E (Provera)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010610542504
ÇAMAŞIR SUYU 5 KG E ( PROVERA ) Beyaz tekstil ve çamaşır yıkamalarında ağartıcı ve leke çıkarıcı olarak kullanılabilir. Temizler, hijyen sağlar. Ayrıca kullanılmış bez, mop ve paspasların yıkanmasında güvenle kulanılabilir. Temizler, hijyen sağlar ve tekstili beyazlatır. Tekstil lekelerinin gid..
Çamaşır Suyu Yoğun Kıvamlı 5 Kg (Provera P)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010611841897
ÇAMAŞIR SUYU YOĞUN KIVAMLI 5 KG ( PROVERA P ) Beyaz tekstil ve çamaşır yıkamalarında ağartıcı ve leke çıkarıcı olarak kullanılabilir. Temizler, hijyen sağlar. Ayrıca kullanılmış bez, mop ve paspasların yıkanmasında güvenle kulanılabilir. Temizler, hijyen sağlar ve tekstili beyazlatır. Tekstil l..
Genel Temizlik 5 Kg (Provera P)
Popüler Marka
Marka: ProVera Model: 6010617351345
GENEL TEMİZLİK 5 KG ( PROVERA P )Her türlü zemini temizlemek ve sonrasında hoş koku bırakmak amacı ile paspas kovalarında rahatlıkla kullanılabilir.5 kg fiyatıdır...
Marka: ProVera Model: 6010633641697
KİREÇ VE PAS SÖKÜCÜ 5 KGZor kireç ve pas sorunlarında kullanılan sorun çözücü etkin bir üründür.Lavabo, tuvalet, banyo, karo, fayans gibi sert yüzeylerin temizliğinde kullanılır.5 kg fiyatıdır...
Marka: ProVera Model: 6010630710730
TUVALET VE BANYO TEMİZLEYİCİ (POWER SHİNE) 5 KGLavabo, banyo, tuvalet gibi alanlarda fayans aralarında biriken kirleri bile asidik yapısı sayesinde kolaylıkla temizler.5 kg. fiyatıdır...
Marka: ProVera Model: 6010617521519
YANMIŞ YAĞ SÖKÜCÜ (FIRIN GRİLL) 5 KGGıda ile ilgili yerler ve mutfaklardaki ağır yağ birikintilerinin periyodik temizliğinde kullanılan ağır hizmet yağ temizleyici maddedir.Ağır yağlı fırınların, ızgaraların ve semenderlerin periyodik temizliklerinde kullanılan yüksek derecede alkali bir temizleme m..
Marka: ProVera Model: 6010612310354
YANMIŞ YAĞ SÖKÜCÜ (FIRIN GRİLL) 20 KGGıda ile ilgili yerler ve mutfaklardaki ağır yağ birikintilerinin periyodik temizliğinde kullanılan ağır hizmet yağ temizleyici maddedir.Ağır yağlı fırınların, ızgaraların ve semenderlerin periyodik temizliklerinde kullanılan yüksek derecede alkali bir temizleme ..
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Lütfen çerezler hakkında daha detaylı bilgi almak için Çerez Politikası'nı inceleyiniz.